güzel
yeni
Harflerden Kelime Oluşturma

Harflerden Kelime Oluşturma

Tuşlar:

fare
Harflerden Kelime Oluşturma oyunu oyna. Karışık harflerden Türkçe olarak kelime bulmaca oyunudur. Karışık verilen harflerden sözcük bul ve türet.

Nasıl Oynanır;

Oyunu üye olmadan oynamak için oyun açıldığında nickiniz yazısının karşısına bir oyuncu ismi yazıp tamam yazısını tıklıyoruz. Açılan menüden oyna yazısını tıkladığımızda oyun başlıyor. Baloncuklar içinde aşağı düşen harflerden kelime türeteceğiz. Bulduğumuz kelimenin harflerini faremizle seçtikten sonra alt kısımdaki tamam yazısına tıklıyoruz ve kelime sözlükte yer alıyorsa sol taraftaki bulduğumuz kelimeler listesine eklenecektir. Seçtiğimiz harfleri silmek için temizle ve geri yazılarını kullanıyoruz. oyunda sesli harfler kırmızı, sessiz harflerde siyah renkte, bu bize harfleri kolay bulmada yardımcı oluyor. Ayrıca oyunda yıldızlı balonlar var. Bu balonlardan istediğimiz sesli harfi kullanabiliyoruz. Oyunda sıradaki gelecek 3 harf sağ tarafta gösteriliyor. Kelime Hazinesini geliştirme oyunu bölümlü aşamalı bir oyun. Sözcük avı oyunumuzda her bölümde belirli bir puan sınırı ve süre bulunmakta, bu süre dolmadan istenilen puanı getirecek sayıda kelimeyi bulduğumuzda bir sonraki bölüme geçebiliriz. Bir sonraki aşamaya geçmek için gerekli taban puanı bölüm başlarken yazıyor. bölümün süresi de sağ taraftaki menüde gösteriliyor.

İyi Eğlenceler.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Kelime Avı

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar