güzel
yeni
Kelime Yarışması

Kelime Yarışması

Tuşlar:

yazma: fare ile harfleri tıklama veya klavye ile kelimeyi yazma, onaylama: tamam butonu veya enter tuşu, harfi silme: geri butonu veya backspace tuşu, yardım: joker butonu, soruyu atlama: pas geç butonu
Kelime Yarışması oyunu oyna. Türkçe kelime bilgisi ve dağarcığını geliştirme oyunu. Anlamları verilen kelimeyi bulmaca avı yap, yeni kelimeler öğren.

Nasıl Oynanır;

Nickiniz yazılı bölüme bir oyuncu ismi yazalım, yarışmada rekorlu puanlama listesinde bu ismimiz görünecektir. Kullanmak istediğimiz ismi yazdıktan sonra tamam yazısını tıklayalım. Hepsi bu kadar, yarışma başladı. Öncelikle orta kısımda kelimenin anlamını okuyalım. Bu yazının üstünde kelimenin kaç harflı olduğu ve ilk harfi gösteriliyor. Tahminimizi yazıp onaylıyoruz ve birsonraki soruya geçiliyor. Kelime tahmini yapmakta zorlanırsak kelimeyi bulmak için joker haklarımızı kullanabiliriz. Bir harf kalana kadar joker ile eksik harfleri tamamlama yapılabiliyor. Her joker kullanıldığında puanımız eksilecek. Kelime haznesi geliştiren yarışmada 12 soru ve 4 dakika süre var. En kısa sürede ve en az joker kulanarak yarışmayı bitiren 1. oluyor. Kelime bilginize güveniyormusunuz? Kelime bilginizi mi geliştirmek istiyorsunuz? Kelime Yarışması tam size göre! Çok güzel bir kelime hazinesi geliştirme oyunu.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Kelime Bilgisi

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar