güzel
yeni
Masaldaki Kız

Masaldaki Kız

Tuşlar:

hareket: yön tuşları, zıplama: yukarı hareket tuşu veya d, düvüş-alma: boşluk tuşu veya s, yolu öğrenme ve onaylama: boşluk tuşu ve a
Masaldaki Kız oyunu oyna. Masalsı, esrarengiz, birazda garip bir diyar macerası. Aynı tuhaflıkta birde masal kızı düşünün. İşte masaldaki kız oyunumuz böyle acayip bir serüvene davet ediyor.

Nasıl Oynanır;

Enter the world yazılı butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada zorluk derecesi seçimi yapalım. En üstteki buton en kolayı. Sonraki sayfa tanıtım bölümü. Sağ alt köşedeki skip yazısına tıklayıp geçebiliriz. Hangi tuşlarla oynandığını ve ne yapacağımızı gösteren bilgi kutusunu ok yazılarına basarak kapatalım. Şimdi oyun başladı. Küçük bir odada başladığımız oyun harika bir diyarda devam edecek. Masaldaki kız ilk olarak balıkları, mücevherleri ve gerekli eşyaları toplamalı. Etkileşim içinde olacağımız yollar ve masal kahramanlarının yanına geldiğimizde sarı çizgi çıkıyor. Böylece orda yapmamız gereken birşey olduğunu anlıyoruz. Oyun uzun ve farklı bölümlerden oluşuyor. Diyarın gizli köşelerinde bizi bekleyen yol göstericiler olacak. Biz onlara istedikleri eşyaları toplayıp geleceğiz, onlarda hem kapalı geçitleri açacak, hemde nerden gideceğimizi söyleyecekler. Sağ üst köşede topladığımız balık, mücevher ve kalp şeklinde kalan can hakkımız gösteriliyor. Can hakkımız bittiğinde son kayıt yerinden oyuna başlayacağız. Kayıt yeri yanından geçtiğimizde yanan bir lamba şeklinde. Oyunun sol kenarında sıralanmış bazı simgeler görüyorsunuz; işte bunlar topladığımız eşyalar. Yol göstericilere bunları veriyoruz. Yol göstericinin yanına geldiğimizde a veya boşluk tuşuna basıp bizden istediğini öğreniyoruz. Eğer elimizde varsa yön tuşları ile üzerine gelip a veya diğer tuşlardan birine basıyoruz. Oda bize yolu tarif ediyor. Bölümü geçtiğimizde yeni bölüme başlamak için ve oyunu kayıt olmadan oynamak için play unsaved butonuna basmalıyız. Oyunu yeniden başlatmak istersek alt menüdeki restart butonuna basıyoruz. Tam ekran oynamak istersek te sağ alt köşedeki dikdötgen butona basmamız yeterli. Masaldaki kız macerada çok sayıda sürprizle ve tehlikeyle karşı karşıya. Çıkmaz yollar, labirent gibi tüneller... Kilitli kapılarla karşılaşıyoruz, tabi burayıda saklı anahtarları bularak açacağız. Her yolun sonunda yeni bir maceraya doğru yelken açıyoruz. Güzel ve maceralı bir oyun sizi bekliyor.

İyi eğlenceler. OyunDedem.com

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Scarygirl

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar