güzel
yeni
Okul Öncesi Hayvan Eşleştirme
Okul Öncesi Hayvan Eşleştirme
Kelime Yarışması
Kelime Yarışması
Kelebekleri Eşleştirme
Kelebekleri Eşleştirme
Çarpım Tablosu
Çarpım Tablosu
Çarpım Tablosu
Çarpım Tablosu
Üç Altı ve Dokuz Taş
Üç Altı ve Dokuz Taş
Tatlı Göz Doktoru
Tatlı Göz Doktoru
9 Taş
9 Taş
f
+ - 100%
0%
Tam ekran ayarları için farenizi sağ üste getirin ↗
+ - 100%
Benzer Oyunlar

Oyun Videosu
" title="Walkthrough" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen>

Sonucu 10

Tuşlar:

fare

Açıklama;

Sonucu 10 oyunu oyna. Üzerinde sayı yazılı kareler bulunan aritmetik işlem oyunu. Sonucu 10 eden matematik bulmacası.

Nasıl Oynanır;

10 yazılı kutuya tıklayın. Oyun tanıtım bölümleri ile başlayacak. Taşımak istediğimiz kutunun üzerine fare sol tuşu ile basılı tutup istediğimiz yöne sürüklüyoruz. Diğer kare ile çarpıştığında birleşecek. Karelerin üzerinde yazan sayılar ve işlemlere göre yeni bir sonuç elde edeceğiz. Mesela üzerinde 4 ve 2 yazan kareleri bir araya getirdiğimizde yeni karenin sayısı toplamları olan 6'dır. Başka bir örnek; bir karede 3 diğerinde x2 yazıyorsa 3 çarpı iki eşittir 6 yani, yeni karenin sayısı 6 eder. Bu şekilde sonucu 10 olacak kareleri bir araya getirelim. Kareleri birleştirirken sonuç 10'u geçerse işlem geçersiz olur. Oyunda farklı özellikli kareler bulunuyor. Çevresinde çizgi bulunan kareler hareket ettirilmiyor. Kareleri birleştirip bu çizgili alana getirerek bölümü geçeceğiz. Oyunda ilk 10 bölüm tamamlandığında yeni ve zor bulmacalı bölümler başlıyor. Kare ve işlem çeşitleri artarken bizi hayli terletecek! Sonucu 10 güzel bir eğitici zeka oyunu.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Result 10
Yorumlar
Muhammetali
2016-12-02 16:23:53
çok güzel zekamızı geliştirdik