güzel
yeni
Roma Limanı

Roma Limanı

Tuşlar:

fare
Roma Limanı oyunu oyna. Yol yapım ustaları iş başında. Roma yollarını limana ulaştıracak inşaatta çalış ve yolu yap, işi zamanında bitir.

Nasıl Oynanır;

Başlangıç ekranında kutunun içerisine oyuncu ismimizi yazıp ok butonuna basıyoruz. Daha sonra start butonuna basalım. Bölüm haritası açılacak. Tekrar start butonuna bastığımızda oyunumuz başlıyor.

Oyunda Roma Yolu inşaasında çalışıyoruz. Hem mühendis hemde işçi olarak yol yapım projesini üstleneceğiz. Bize verilen görev yolu limana ulaştırmak. Roma yolu ormanlık ve dağlık alanlardan, vadi ve boğazlardan geçiyor. Gittiğimiz yerlerde kamp kurup yerleşerek önce gerekli malzemeleri ve yiyecekleri topluyoruz. Aynı anda toplanan malzemelerle yol yapımını başlatacağız. Çadırımızın kurulu olduğu alanın yakınlarında ağaçlar ve meyveler oluyor. Bunların üzerine tıklayıp işçileri gönderiyoruz. Onlarda ağaçları kesip meyveleri toplayacak. Yeteri kadar malzememiz olduğunda yoldaki noktalar yeşil renge dönüyor. Bizde işçiyi gönderip yolun o kısmını yapıyoruz. Yolu tamamlamak için gece olana kadar vaktimiz var. Sol üst köşede saati belirten yeşil bir çizgi var. Bu çizgi tükendiğinde günde bitiyor. Bölümler ilerledikçe yol yapma oyununa farklı özellikler eklenecek. Çadırımızın üzerine tıkladığımızda yeni işçiler ekleniyor. Çevredeki boş arazilerde çiftlikler kurup işçilerin yemek ihtiyaçlarını buradan karşılıyoruz. Elimizde bulunan malzeme sayısı üst tarafta gösteriliyor. Bulunduğumuz yerdeki yolu tamamladığımızda yolun bir sonraki aşamasına gidiyoruz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Roads of Rome

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar