güzel
yeni
3D Küp

3D Küp

Tuşlar:

fare
3D Küp oyunu oyna. Rubik küp oyunlarının farklı bir uyarlaması olan renkli nokta ve kareleri birleştirme akıl küpü oyunu.

Nasıl Oynanır;

Sihirli küp, sabır küpü ve zeka küpü olarak ta bilinen oyunun bu versiyonunda küp üzerinde bazı kareler renkli bazı karelerse boş olarak verilmektedir. Amacımız aynı renkteki kareleri yine aynı renkle birleştirerek iki kare arasında bir yol yapmak. Boş kareye hangi rengi eklemek istiyorsak o renkli kutuyu tıklayıp renk alırız ve boş kutunun üstüne fare işaretçimizle tekrar gelerek üzerine tıklayıp renkle doldururuz. Doldurduğumuz kareyi iptal etmek içinse yine renk aldığımız karenin içine tıklayıp aynı renkteki istediğimiz karenin rengini silebiliriz. Bütün renk çiftlerini birbirine bağladığımızda yeni bölüme geçeriz. 3D Küp oyununda ana strateji küpleri birleştirirken diğerlerinin yolunu kapatmamaktır. Mümkün olduğunca çevreden dolaşarak renkleri birleştirmek gerekli. Kenarda boş kare varken daha içerden renkleri bağlamak yanlış olur. Kısa yollarla renkleri bağlamak önemli olsada orta alandan geçen renklerin diğerlerini engelleme olasılığı daha fazladır. 3D Küp oyununda bölümleri deneme yanılma yoluylada çözmek mümkün. Her renk çiftini iki veya üç farklı yönden götürebildiğimizden bunları deneyip eğer bir rengin çiftiyle arasını tamamen kapatıyorsak o yol yanlış demektir. Yanlış yolları eleyip elimizde tek bir yol bırakarak sonuca varırız. 3D Küp(3D Logic 2) oyununun çözümünü alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

3D Logic 2: Stronghold of Sage

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar