güzel
yeni
Eşit Parçalara Bölme

Eşit Parçalara Bölme

Tuşlar:

fare
Eşit Parçalara Bölme oyunu oyna. Geometrik şekilleri parçalama oyunu. Şekli, istenen sayıda eşit parçalara ayırdığımız eğitici bir oyun.

Nasıl Oynanır;

"Start game" ve "play" yazılarına basalım. Ana sayfadan "play" menüsüne girdiğimizde zorluk seçimi yapılacak. Kolay olandan yani "easy geom" yazan bölümlerden başlayabiliriz. Açılacak sayfadan "1" bölümü seçilerek oyun başlatılıyor. Yazı tahtasına geometrik bir şekil çizilecek. Bizden bu şekli eşit parçalara ayırmamız isteniyor. Sağ üst köşede, şeklin kaç parçaya bölüneceği ve ne kadar çizgi çizebileceğimiz yazacak. Şeklin dışından çizgimizi başlatıp üzerinden geçirerek parçalara ayıracağız. Mümkün olduğu kara aynı oranda parçalara ayırmaya çalışacağız. İlk başta şekli ortası belli olan yerlerinden bölmek işimizi kolaylaştıraktır. Tabi her şekil ve bölme sayısında bunu kullanamayız. Çizimi tamamlayınca parçaların yüzde oranları yazacak. Parçaları tam tamına eşit yapmak gerekmiyor. Birbirlerine belirli bir miktarda yakın büyüklükte ayırmak yeterli. Parçaları eşitlemek için simetrik çizimler ve bölmeler yapmak da iyi bir yöntem olacaktır. Beceri, özen ve dikkat geliştirici, eğitici özellikte bir oyun.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Slice Geom

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar