güzel
yeni
Matematikçi Astronotlar

Matematikçi Astronotlar

Tuşlar:

fare
Matematikçi Astronotlar oyunu oyna. Matematik bilgimizle astronotları uzay üssüne götürüyoruz. Test sorusu şeklindeki dört işlem aritmetik sorularını cevapladığımız 2 kişilik oynanabilen eğitici bir oyun.

Nasıl Oynanır;

Play botonuna basıyoruz. Daha sonra 1 veya 2 kişilik oynama seçimi yapalım. Karşımıza zorluk seviyesi belirlediğimiz harita gelecek. Kolay(easy), orta(medium) ve zor(hard) sorulardan birini seçelim. Açılan sayfadan 1. bölümden devam ederek oyuna başlıyoruz. Matematik sorusunun gelmesi için sağ üst köşedeki kareye tıklayalım. Soruyu cevapladıktan sonra yeni soru için yine buraya tıklayacağız. Oyun bize 3 şıklı bir matematik test sorusu veriyor. En kısa sürede çözümü bulup şıklardan bulduğumuz cevaba basıyoruz. Doğru cevaplarda matematikçi astronotomuz ilerleyecek yanlış cevaplarda geriye gidecek, 2 kişi oynuyorsak aynı zamanda rakibimizde bir adım ileri gelir. Yolun sonundaki uzay üssüne ulaştığımızda yeni bölüm açılıyor.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Stellar Operations

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar