güzel
yeni
Evrenin Ölçüleri

Evrenin Ölçüleri

Tuşlar:

fare veya sol sağ yön tuşları
Evrenin Ölçüleri oyunu oyna. Kainat ne kadar büyük? Yaşadığımız kainattaki cisimlerin boyutlarını karşılaştırdığımız eğitici ve öğretici bir bilgi oyunu.

Nasıl Oynanır;

Start yazılı butona bastığımızda başlıyor. Faremizle resimlerin üzerine tıkladığımızda cisim hakkında bazı bilgiler gösteriliyor. Farklı boyutlardaki cisimleri görmek için fare orta tekerleğini çeviriyoruz. Yine sol ve sağ ok tuşları ilede hareket edebiliriz. Cisimleri karşılaştırdıkça evrenimizin ne kadar uçsuz bucaksız göründüğünü daha iyi anlıyoruz. Tabi bunlar yalnızca şuana kadarki bilimsel gelişmelerden elde edilen bilgilerle sınırlı. Bilinen evrenin ölçüleri ışık hızıyla hareket edilse bile bir ucundan diğer ucuna gitmenin milyarlarca yıl alacağı bir genişilikte. Listemizde Küçük cisimlere doğru indikçe böceklerden virüslere, atomlara, proton ve elektron gibi parçacıklara kadar birçok katman bulunuyor. Kainatın asıl ölçülerini anlamak için ise daha büyük cisimlere göz atmalıyız. Gezegenler, sistemler, dev gök cisimleri, nebulalar, galaksiler, kümeler... Bunlar yalnızca kainatımızda varolanın çok küçük bir görünen kısmı. Cisimleri karşılaştırdığımız oyunda kainatın boyutları hakkında fikir edinebilirsiniz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

The Scale of the Universe 2

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar