güzel
yeni
Sayı Bulmacası Çöz

Sayı Bulmacası Çöz

Tuşlar:

fare
Sayı Bulmacası Çöz oyunu oyna. Verilen sayıları kare alanlara yerleştirme üzerine bir bulmaca oyunu. Soldan sağa ve yukarıdan aşağı doğru sayıları yerleştiriyoruz.

Nasıl Oynanır;

"Play" butonuna basacağız. Açılan haritadan "1" bölümünü seçtiğimizde oyun başlayacak. Sayıları doğru yerlere koyduğumuzda tüm sayılar karelere sığacaktır. Yanlış yere sayı koyarsak oyun sonunda yerleştirilemeyen sayılar kalır. Oyunun genel mantığı sayının basamak sayısından ve dolu karelerdeki sayılardan yola çıkarak uygun sayıları karelere yerleştirmek. Mesela ilk iki karede soldan sağa 5 ve 6 sayısı olsun. sağında da 3 boş kutu varsa bize 56 ile başlayan 5 haneli bir rakam gerekir. Sol kısımda 5 haneli sayılardan 56 ile başlayanı bulur ve buraya yerleştiriz. Eğer 56 ile başlayan birden fazla sayı varsa komşu karelerdeki sayılara göre değerlendirme yapabiliriz veya bu sayıları yerleştirdikten sonraki sayı yerleşimlerine uygunmu ona bakarız yada bu kısmı doldurmayı sonraya bırakıp diğer karelere geçeriz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

The Time Trap

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar