güzel
yeni
Şekil Hafıza

Şekil Hafıza

Tuşlar:

fare
Şekil Hafıza oyunu oyna. Üçgenler, kareler, çokgenler. Gösterilen şekli unutmadan aklında tut ve çiz. Eğitici bir hafıza testi ile zeka geliştirme oyunu.

Nasıl Oynanır;

Devam ve oyna butonlarına basıp oyunu başlatıyoruz. Bize bir şekil gösterilecek. Şekli hafızanızda tutmaya çalışın. Şekil kısa sürede ortadan kaybolacak, dikkatinizi verin ve şeklin ne olduğunu tam olarak kavrayın. Önümüze boş sayfa gelecek. Buraya az önce baktığımız şeklin aynısını 1'e 1 çizin. Hem şeklin köşelerinin yerleri hemde boyutu aynı olmalı. Ne kadar doğru çizersek o kadar çok puan alıyoruz. İlk 5 şekil birer üçgen. Daha sonra kenar sayısı artarak devam edecek. Yani zorluk seviyesi artıyor. Oyunu tekrar oynadığımızda da farklı şekiller karşımıza çıkıyor. Şekil hafıza hayatta çok işimize yarayacak bir kaabiliyet. Her alanda başarılı olmak istiyorsak hafızamızın bu özelliğini mutlaka geliştirmemiz gerekli. Bir yapıyı öğrenirken önce genel hatlarıyla karşımızdaki sistemin bir karakteristik şemasını hafızamızda oluşturmalıyız. Bu çok önemli! Bir şehir haritası yaptığınızı düşünün; şehrin sokaklarında gezerek mi , yoksa havadan bir uçan araçla mı işiniz daha kolay olur du? Cevap açık değil mi! Mesela sizden çok uzun bir kitabı ezberlemeniz isteniyor; önce kitabın ana başlıklarını ezberlersiniz. Konunun ne olduğu ve karşınıza hangi bilgilerin geleceği büyük oranda aklınızda oluşur. Daha siz kitabı okumadan okuyacağınız yazılardan bir kısmını çoktan düşünmüş olursunuz. Geriye aradaki boşlukları doldurmak kalır. Matematik dersi çalıştığınızı düşünün, formülleri bilmeden problem çözmeye çalışmak çoğu zaman vakit kaybıdır, önce iyi bir şekilde formül ve yöntemleri öğrenip altyapı oluşturmak gerekir. İşte başarılı insanlar buna benzer yöntemlere aşina olan, bunları yaşamlarında kullanabilen kişilerdir. Burada dikkat ve özen gösterme, farkındalık gibi etkenler araya girer. Hayat birbirini tetikleyen etkiler bütünüdür. Şekil hafızasını geliştirmek yada daha doğru olarak bunu kullanmayı öğrenmek, alışkanlık edinmek sizin için çok şeyi değiştirebilir. Birşeyi öğrenmek için dikkatinizi ona verin, gerisini zekanız halledecektir. Oyuncini sitesine bu güzel oyun için teşekkür ediyoruz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Şekil Çiz

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar