güzel
yeni
Gezegen Yapbozları

Gezegen Yapbozları

Tuşlar:

taşıma: fare, döndürme: boşluk tuşu
Gezegen Yapbozları oyunu oyna. Güneş sistemimizde bulunan 9 gezegenin resimlerinden oluşan yapboz oyunu. Gezegeni seçin ve yapbozun parçalarını bir araya getirin.

Nasıl Oynanır;

Oyun açıldığında öncelikle zorluk seviyesi ayarı yapıyoruz. Sağ üst köşede difficulty yazısının karşısındaki menüye tıklıyoruz. Açılan listede en kolay en üste olmak üzere seçenekler sıralanıyor. Ne kadar çok zor seçersek yapbozun parça sayısı o kadar artacak. Bu bölümün hemen altında ise yapboz parçalarının yönlerinin karışık dağılıp dağılmaması seçeneği var. Rotation yazısının karşısındaki tik işareti ile parçaların yönleride karışık şekilde dağılıyor ve zorluk artıyor. Ayarları istediğimiz gibi yaptıktan sora sıra gezegen seçimine geldi. Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve küçük gezegen Plüton'un yerine ise Güneş yapbozumuzda yerini almış. Gezegen resminin üzerine tıkladığımızda yapboz açılıyor. Doğru parçaları yanyana getirdiğimizde birleşiyorlar. Eğer oyun ayarlarından parçaların yönlerini karışık olarak yapmışsak parçayı döndürmek için boşluk tuşunu kullanıyoruz. Oyun içerisinde yardım alıp gezegenin resmini görmek içinde sağ alt köşedeki soru işaretini kullanıyoruz. Güneş sistemi ve gezegenlerini öğrenmek için eğitici ve öğretici bir yapboz oyunu.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

The Solar System

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar