güzel
yeni
Işığı Çıkar

Işığı Çıkar

Tuşlar:

hareket: yön tuşları veya w,a,s,d yada fare ile sağ üst köşedeki butonlara basma, ışığı çıkarma: boşluk tuşu
Işığı Çıkar oyunu oyna. Blok parçalı mekanizma ile çevresi kapatılan ışığı çıkar. Bulmacalı bir yol bulma zeka oyunu ışık çıkarma. Parçaları doğru hareket ettir ve çözümü bul.

Nasıl Oynanır;

Play butonuna basalım. Çeşitli zorluk seviyeleri ve alıştırma bölümlerinin olduğu liste geldi. En yukarıdaki 5 bölüm alıştırma. Aşağıda 10'ar bölümden oluşan 3 zorluk seviyesi var. İstediğimiz birini seçip 1. bölümüne tıklayıp oyuna başlayabiliriz. Zorluk seviyesi arttıkça daha karmaşık ve çözülmesi bir o kadar kıvrak zeka gerektiren mekanizmalarla uğraşacağız. Aslında oyunun genel olarak oynanışı kolay. Işık saçan saat parçası çarkın önündeki blokları kenara çekecek ve ışığı dışarı çıkaracağız. Tek yapmamız gereken birbirini engelleyen blokları yoldan çekecek çözümü bulmak. Bazende bir parçanın önüne diğerini getirip hareket etmesini engel olacağız. Böylece diğerleri hareket ederken bu parça yerinde kalacak ve yaptığımız hamle her bloğu istediğimiz yere getirebilecek. Güzel vakit geçirebileceğimiz bir oyun. Blokları kenara çek ve ışığı çıkar.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Clockwork

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar