güzel
yeni
Altın Avcıları

Altın Avcıları

Tuşlar:

fırlatma: fare, hareket: a,d
Altın Avcıları oyunu oyna. Altın avcısı usta madenciler macera peşinde. Dağ madenlerinde elmasları topla ve altınları teraziye ulaştır.

Nasıl Oynanır;

Play butonuna basıyoruz. Ana sayfaya geldiğimizde yeni bir oyun için new carear butonundan devam edelim. Oyun aşamalarının bulunduğu sayfa açılacak. İlk önce sol taraftaki dağ madeni bölümlerini oynayacağız. Resmin üzerine tıklayalım. Bölüm listesinden 1. sıradakini seçip açılan kutudaki yeşil ok işaretine bastığımızda oyuna başlıyoruz.

Altın madencileri topladıkları madenleri teraziye götürmek için birbirleri arasında fırlatarak ilerletecek. Oyunumuz tek kişilik, fakat madenciler arasında işbirliği ile altını teraziye ulaştıracağız. Faremizi madenciden uzaklaştırdıkça daha hızlı fırlatıyoruz. Madenciye altını fırlatmak beceri istiyor. Hareket etme özelliğimiz de var. Altını tutan madenciyi sola sağa doğru hareket ettirebiliyoruz. Bu şekilde altını fırlatacağımız diğer madenciye göre uygun bir yere geleceğiz. En sondaki adama altını ulaştırdığımızda yürüyerek terazinin yanına geliyoruz ve bölüm geçiliyor.

Çeşitli yerlere elmaslar konulmuş. Bunları da altın fırlatıp toplayabiliriz. Puanlama ise 3 yıldız üzerinden yapılıyor. Bölüm başlarken ne kadar sürede bitirirsek ona göre alınacak yıldız puanlar gösterilecek, yalnız bölüm geçmek süresiz. Oyunun ilerleyen bölümlerinde maceraya kapalı taş duvarlar, rakip madenciler ve dinamit gibi özellikler eklenerek daha zor ve güzel hale geliyor. Zeka bulmacalı bölümler de oynuyoruz. Dinamit ve altın arasındaki geçişi sağ üst köşedeki simgeye tıklayıp yapıyoruz. Dinamit ile yolu açıp altını diğer madenciye göndereceğiz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Gold Hunters

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar