güzel
yeni
Kaç Balon Kaç

Kaç Balon Kaç

Tuşlar:

kaçma: yön tuşları, hızlanma: boşluk tuşu
Kaç Balon Kaç oyunu. Yeşil Balon peşindeki solucanlardan ve elektrikli lazerden kaçıyor. Engelli ve tuzaklı parkurda uçarak kaçış yapıyoruz.

Nasıl Oynanır;

New game butonuna basıyoruz ve oyun başlıyor. Beklemeden hemen kaçmalıyız. Çünkü; tehlikeli elektrik peşimizde ve bizi yok etmek için takip ediyor. Yolumuzda birçok engel var. Nesneleri iterek hareket ettirip yolumuzu açacağız. Yeşil balon geçecek kadar bir yer açması yeterli, hızlıca aradan geçip gidelim. Farklı farklı engeller çıkıyor. Bazılarını kenara hareket ettirerek geçerken bazende dönüş yönünü tahmin edip ilerliyoruz. Yeşil Balon bu kaçışında elektrikten kurtulmak için toplam 5 kilometreden oluşan parkuru yakalanmadan geçmeli. Yolun kaçıncı metresinde olduğumuz alt tarfta yazıyor. Elektriğin ise bize ne kadar uzakta olduğunu ve yaklaştığını sol alt köşeden görebilirsiniz. Balonumuzun zor durumlarda kullanabileceği hızlanma ve itme gücü sağlayan özel gücü var. Bu gücü sınırlı miktarda kullanabiliyoruz. Alt taraftaki power yazısının bulunduğu yerde kalan hızlanma gücü göstergesi bulunuyor. Yol üzerinde bulunan büyük yeşil çemberlerin içerisinde beklediğimizde bu güç dolacak. Tabi çok fazla durup gücü tamamen dolduramayız, elektrikten kaçmalıyız. Peşimize düşen solucanlar da çok tehlikeli. Gri kayalara çarptığımızda içlerinden bu solucanlar çıkacak. Onun için kayalardan uzak duralım. Solucanlar bize her dokunduklarında bir can hakkımız gidiyor. Can haklarımız balonun kuyruğunda bulunan küçük baloncuklardan oluşuyor. Yine bu baloncuklarda yol üzerinde var, onları alarak can hakkı kazanıyoruz. Eğer tüm can haklarımız giderse bir önceki kayıt yerinden oyun tekrar başlatılabiliyor. Yani en başa dönmüyoruz, biraz geriden tekrar başlayabiliriz. Elektrik ve solucanlarla dolu parkurdan kaçış oyunu. Kaç Balon Kaç.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Snake Runaway

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar