güzel
yeni
Çiftçi Yarışı

Çiftçi Yarışı

Tuşlar:

sürme: yön tuşları veya w,a,s,d, zıplatma: boşluk tuşu, çarpma: z,x
Çiftçi Yarışı oyunu oyna. Çiftlik araçları ile çiftçiler yarışıyor. Çiftlik pisti araba yarışlarına katılın. Çılgın çiftçilerle çiftlikte traktör kullanarak yarışın.

Nasıl Oynanır;

Play butonuna basıyoruz. Sonraki sayfada new game yazılı butonlardan herhangi birine basarak devam edeceğiz. Arkasından tanıtım görüntüleri gelecek. Buradan sağ alt köşedeki ok işaretine basarak çıkıyoruz. Şimdi bölüm listesinin yer aldığı harita sayfası açılıyor. Haritadan 1. bölümü seçelim. Bölüm aralarında çeşitli yükseltmelerin alındığı bir liste geliyor. Sağ taraftaki play butonuna basıyoruz. Açılan tuş yardımını ok ve çarpı işaretlerinden kapattığımızda çiftlikteki ilk yarışımız başlıyor.

Çılgın çiftçiler traktörleri ile yarışırken birbirlerinide durdurmak için ellerinden geleni yapacaklar. Çiftlik araçlarında bulunan kepçelerle diğer araçlara vurarak onları patlatmak yarışı bizim için çok zorlu hale getiriyor. Oyunun alt kısmında bir çizgi var, buradan yarıştaki yerimizi öğrenebiliriz. Çizgi üzerindeki yeşil nokta bizim traktörümüzü gösterecek.

Bir sonraki çiftlik pistine geçmek için yarışı kazanmalıyız. Yarışlar boyunca farklı ülkelerdeki çiftliklere gidiyoruz. Yarışları kazanmak kadar puan toplamak ta önemli. Çünkü traktörümüzü geliştirmeliyiz. Buda alınan puanlarla olacak. Çiftlikteki sebze ve at nalları puan kaynaklarımız. Yarış sırasında hızlandırma ve traktörü onarmaya yarayan kalp ve yıldırım simgelerini de topluyoruz.

Çiftçiler güçlü arabalarla yarışıyor. Diğer çiftçilerin süper güçlü arabalarının yanında bizim küçük traktörümüz her an patlayabilir. Yarışırken diğer traktörlerden uzak durmalıyız. Biraz geriden gidip yıldırımları alarak onları geçmek bize yarışı kazandırabilir. Aldığımız puanlarla bölüm arasında daha büyük bir çiftlik aracı almalıyız. Bahçelerden topladığımız sebzeleride takas etme gibi bir özellik var. Takas yapmak için shop yazılı menüde sol süt köşedeki yeşil butona basacağız. Açılan sayfadaki artı işaretlerine basarak takas yapıyoruz. Böylece aracımızı güçlendirmek için fazladan kaynak sağlamış olacağız. Oyunda her bölümde yarıştığımız çiftçi sayısıda değişiyor. Çiftlikte ki gezimizde yolumuza çıkan bir çok yeni özellikle güzel bir yarış oyunu.

Çiftçi Yarışı oyununda sizi iyi eğlenceler dileriz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Crazy Racers

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar