güzel
yeni
Dokuz Taş 2

Dokuz Taş 2

Tuşlar:

fare
Dokuz Taş 2 oyunu oyna. 9 Taş, İki ve tek kişilik oynama seçenekli, zeka ve stratejinin öne çıktığı güzel bir çizgi üzerine taş dizme oyunu.

Nasıl Oynanır;

Dokuz Taş oyunu iç içe geçmiş üç kare ve bunları kenarlarının orta noktalarından birbirine bağlayan çizgiler üzerindeki köşe noktalarına taşlar yerleştirilerek oynanır. Dokuz Taş Oyunu menüdeki options kısmından human vs human seçeneği işaretlenerek iki kişilik karşılıklı oynanır, bilgisayara karşı oynuyorsak zorluk seviyesi seçilebilir. Dokuz taş nasıl oynanır biraz daha açıklayacak olursak; oyuncular dokuzar taşa sahiptir. Önce sırasıyla birer taş yerleştirerek taşları dizeriz. Oyunda amaç üç tane taşımızı düz çizgi üzerinde sıralamaktır. Dokuz Taş oyununda taşları yerleştirirken aynı zamanda rakibin sıralı dizmesini de engellemeliyiz. Eğer biz taşları yerleştirirken veya oyun içinde 3 taşı aynı sıraya getirirsek rakipten bir tane taş almaya hak kazanırız. Taş alırken rakibin çizgi halinde sıralayabileceği, hareket edebileceği veya bizi engelleyen taşları alarak rakibin hamle gücünü zayıflatmaya çalışırız. Taş alırken rakibin üç tane yanyana sıralamış olduğu taşlarını alamayız. Sıraladığımız taşların hamle hakkı bize geldiğinde sırasını bozup bir sonraki hamlede tekrar sıralamak suretiylede rakipten taş alabiliriz. Dokuz Taş Oyununda rakibin iki taşı kaldığında oyunu kazanırız. 9 Taş oyunu oynarken bazı stratejilerinde oluşturulduğu bir zeka oyunu. Oyunda rakibin taşlarını sıkıştıracak hamleler yapıp hareketsiz bırakmak için tuzaklar kurmalıyız. Taşları hareketsiz kalan oyuncu belli bir taşı oynatmaya mecbur kalır ve rakibinizin sizin taşlarınızı sıralayabileceğiniz yere hamle yapmasını sağlayabilirsiniz. Dokuz Taşta oyun alanındaki taş yerleşimi ise oyunun esas dikkat edilmesi ve kazanmayı etkileyen başlıca unsur. Özellikle oyunda çizgilerin birleştiği orta noktaları tutmakta daha çok hareket seçeneği sunacağından oyunda avantaj sağlayabilir.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Nine Men's Morris

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar