güzel
yeni
Köy Kurma

Köy Kurma

Tuşlar:

fare
Köy Kurma oyunu oyna. Çiftlik köyü kur ve yönet. Köy işletme ve yönetimi yap. 3D köy kurmalı, evi yapma, şehir ve ülke yönetme oyunu.

Nasıl Oynanır;

Yükleme biraz uzun sürebilir. Yükleme tamamlanınca play yazısına basıyoruruz. Bölüm listesi açılacak. Start yazılı butonlardan devam ederek oyunu başlatıyoruz. İlk olarak oyunun nasıl oynandığı gösterilecek. Ok işaretleri ile belirtilen yerlere tıklayalım. Üzerine tıklayacağımız nesnelerde işaretli olarak gösterilecek. Ayrıca yapacağımız bir iş ve ya anlaşma olduğunda sağ alt köşede ve üst kısımda ki butonlar parlak renk ile belirtilecek. Yine bu butonlara tıklayıp yapacağımız işin nerede olduğunu görebiliyoruz.

Köy alanımız oldukça geniş. Hareket etmek için fare ile tutup sürükleyeceğiz. Başlangıçta küçük bir köy ve bir kaç bina yapılı halde geliyor. Biz de yeni evler yaparak köyü genişletip sanal bir şehir haline getiriyoruz. Köye yeni bir bina inşaa etmek için sol alt köşede bulunan ev simgesini tıklayacağız. Bina listesi gelecek. İstediklerimizi seçip köyün boş yerlerine koyacağız. Başlangıçta 4 çeşit ev yapacağız. İlk sıradaki sebze bahçeleri olacak. Daha sonra ormancı, marangoz binaları ve işçi evi yapıyoruz. Hangisinden ne kadar ve nerelerde ihtiyacımız varsa oraya yapalım. Mesela orman ve ağaç işlerini ormanlık alanların yakınına kuruyoruz. İşçilerimiz çalışırken bizde bu arada boş durmayacağız. Çevredeki meyve ve et gibi yiyecekleri bulup işçilerin götürmesi için yerlerini işaretleyeceğiz. Ayrıca değerli taş ve altın gibi mücevherleri, yapı malzemesi taşları da topluyoruz. Köyü genişletmek için komşu kabile şefleri ile de anlaşma yapmalıyız. Bunun için görev kabile şefini gösterdiğinde üzerine tıklayıp köy yönetimi için seçilen komutanı bölgeye gönderip şef ile anlaşma yaptırıyoruz. Daha sonra da açılan anlaşma kutusundaki agree butonunu tıklayacağız. Bu şekilde köyü büyük bir çiftlik yapacağız. Kurduğumuz köy hayatı biraz yavaş ilerliyor. Yeterli sayıda bina yapıp işçilere çevredeki odunları toplattırıyoruz ve köy genişliyor. Doğru strateji ile işletmemizi genişletmeliyiz. Köyü yönetmek için bu gerekli. Yeterli sayıda işçimiz ve bunun için işçi evimiz olmalı. Çalışanlar için tatil yok, köyde nerde yapılacak iş varsa oraya gidiyorlar. Fakat yinede işçimiz bazen yetersiz kalabilir, o zaman da yeni işçi evi inşaa etmeliyiz. Köy kurucusu askerler savaş halindeler. Bir an önce köyü tamamlayıp savunma için uygun hale getirdikten sonra yeni bölgeye doğru hareket ediyorlar. Güzel bir 3D köy kurma ve ülke yönetme oyunu.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Adelantado Trilogy: Book One

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar