güzel
yeni
Kağıt Kesme

Kağıt Kesme

Tuşlar:

fare
Kağıt Kesme oyunu oyna. Verilen şeklin içine sığacak ölçüde cetveli ayarla ve kağıdı kes, şekilleri yap. Japon Krigami oyunu.

Nasıl Oynanır;

Doğu sanatlarının ve oyunlarının güzel örneklerinden bir tanesi olan bu oyun türünün adına Japonlar krigami(kağıt kesme) diyor. Kağıt katlama yani origami oyunundan farkı kağıdı kesmemiz. Kağıdı kesme, katlama ve yapıştırarak yada birleştirerek çok sayıda basit parçadan karmaşık ve güzel yapılar ortaya çkarılıyor, sizde internet üzerinden kısa bir araştırmayla bu oyunun çok güzel örneklerine ve evde kağıtla nasıl yapabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Şimdi oynayacağımız oyunda ise bu oyunun başlangıcı olan kağıdı kesme ve geometrik şekiller oluşturma bölümleri yer alıyor. Oyunda bize sol alt kısımdaki sayı kadar kağıt kesme hakkı veriliyor. Kağıdı kesikli çizginin içini dolduracak şekilde kesip bu şeklin içine kestiğimiz parçaları yerleştireceğiz. Kağıdı kesmek için faremizi sol ve üst kenarlığa getiriyoruz ve kesme çizgisi ortaya çıkıyor. Keseceğimiz yeri ayarlayıp farenin sol tuşuyla tıklıyoruz ve kağıt kesiliyor. Kağıdı kesmeden önce bizden istenen geometrik şeklin üstüne yada yanına getirip doğru uzunlukta kesmek için bu kısmı cetvel gibi kullanabiliriz. Kağıdı kestikten ve geometrik şeklin içine parçaları yerleştirdikten sonra sağ kısımdaki submit yazısına tıklıyoruz, tüm parçalar şeklin içinde ise bölümü geçiyoruz. Parçalar şeklin dışına taşıyorsa ya daha düzgün yerleştirmeli yada restart level yazısından bölümü tekrar başlatmalıyız. Kağıt kesme oyunu tam çözümünü (renga samurai walkthrough) aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Renga Samurai

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar