güzel
yeni
Mayın Tarlası

Mayın Tarlası

Tuşlar:

patlatma: fare, bayrak bırakma: boşluk tuşu
Mayın Tarlası oyunu oyna. Karelerin altında gizli mayınları bul ve patlatmadan üzerine bayrak bırakarak yerlerini işaretle, boş kareleri bulmaya çalış.

Nasıl Oynanır;

Boş kareye tıkladığımızda altından bir sayı çıkıyor. Bu sayı o karenin etrafındaki karelerde kaçtane mayın olduğunu gösteriyor. Karelerdeki sayılardan yola çıkarak tüm boş kareleri mayın patlatmadan buluyoruz. Mesela bir karede 1 yazıyor ve etrafında sadece bir tek açılmamış kare varsa o karede mayın var demektir ve o kareye dokunmuyoruz. mayın olduğu kesin olan karelere bayrak bırakarak işaretlemek işimizi kolaylaştıracaktır. Yine buna benzer bir örnek verelim; iki tane yanyana 1 sayısı olsun; bu sayılardan bir tanesi sadece bir açılmamış kareye komşu, diğeri ise her iki kareyede komşu ise sadece bir tane açılmamış kareye komşu olan sayının karşısındaki kare mayınlı olacağına göre diğer kare boş demektir. Mayın Tarlası oyununda 3 zorluk seviyesi var; oyun açılırken kolaydan zora doğru easy, medium ve tough seçeneklerinden birini seçiyoruz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Mine Sweeper

Oyunu Oyna

Reklam

Aynı Tür Oyunlar