güzel
yeni
Toplam 2048 2 Kişilik

Toplam 2048 2 Kişilik

Tuşlar:

1. oyuncu: w,a,s,d, 2. oyuncu: yön tuşları
Toplam 2048 2 Kişilik oyunu oyna. 2048'e tamamlama oyununu iki kişi oynayın. Kutulardaki sayıları birleştirip 2048 yapma zeka oyunu.

Nasıl Oynanır;

Tek kişi oynamak için 1 player, iki kişi oynamak için 2 player yazılı butonlara bastığımızda oyun başlıyor. Amaç 2048 sayısına ulaşmak. Bunu yapmak için üzerinde aynı sayı bulunan kutuları üst üste getirerek birleştiriyoruz ve sayılar toplanıyor. Yaptığımız her hamle sonunda oyuna yeni bir 2 sayısı bulunan kutu eklenecek. Oyun alanı dolmadan kutuları birleştirerek 2048 sonucunu elde etmeliyiz.

2048 yapma ve oyunu bitirme çok kolay değil. Belirli taktik ve strateji geliştirerek sonuca gitmeyi kolaylaştırmalıyız. Oyun hakkında nedir, nasıl bitirilir birkaç ipucu verelim; oyunun mantığı sayıların aynı sayılı kutularla birleşmesi üzerine kurulu. O halde aynı sayılı kutuların birbirlerine yakın halde durmasını sağlayacak taktikler geliştirmeliyiz. Bu taktiğin en kolay yolu da kutuların üzerindeki sayıya göre sıra ile yerleştirmek. Kutuları hep en büyük sayılı kutu üzerine doğru hareket ettirip birleştiriyoruz. Örnek verelim; sol üst köşede 256 sayılı kutu elde etti isek bunun sağında yarısı kadar yani 128 sayılı kutu oluşuturmalıyız. Yine sağa doğru bunun yarısı olacak şekilde 64 ve 32 sayılı kutular oluşturuyoruz. Daha sonra 32 sayılı kutunun altında bir 32 sayılı kutu oluşturmaya çalışacağız. Böylece yukardaki kutu ile bunu birleştirip en byük kutuya kadar hepsini sıra ile toplamış oluyoruz. Yani oyunun püf noktası kutuları büyükten küçüğe doğru s harfi şeklinde sıralamak. Kutuları toplarken yaptığımız sıralamanın bozulmaması için belirli bir yönde hareket ettirmeliyiz. Eğer örnekteki gibi en yukardaki sırada kutuları birleştiriyorsak yaptığımız hareketler hep soldan sağa ve yukarı doğru olmalı. Böylece yeni, gelen kutu alt kısımdaki boş kareler üzerinde çıkacaktır. Sayıları mümkün olduğu kadar yukarı ve sola taşıyoruz. Alt kısımda yüksek sayılı kutu oluşturmaktan kaçınacağız. Hem yukarda hemde diğer taraflarda birleştirebileceğimiz başka bir kutu varsa önceliğimiz yukardaki olmalı. Birde şuna dikkat edelim; üst sırada ki dört kutudan bir tanesi birleşip sıranın en sağında boş bir kare oluştuğunda sola ve sağa hareket etmek yerine yukarı hareket tuşuna basarak bu boşluğun dolmasını sağlamalıyız ki oluşturduğumuz büyükten küçüğe doğru kutu sırası bozulmasın. Oyunun çözümü için videoyu izleyebilirsiniz. Kutuları birleştirip 2048'e tamamlama şeklinde iki kişilik zeka oyunu.

Oyun Dedem Toplam 2048 2 Kişilik oyununda size iyi eğlenceler diler.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

2048 2 Player

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar