güzel
yeni
Farenin Balonları

Farenin Balonları

Tuşlar:

fırlatma: fare, değiştirme: fare veya boşluk tuşu
Farenin Balonları Oyunu Oyna. Sevimli fare ile bölümlü renkli balon patlatma oyunu. Balon patlatan farenin kapanı ile aynı renk balonları hedef alıp vurun ve patlatın.

Nasıl Oynanır;

Açılan haritadan "the opera house" yazılı binaya tıklayalım. Oyun opera binası bölümleriyle başlayacak. Oyunda bölüm geçmek için bilmemiz gereken diğer balon patlatmaca oyunlarından farklı olarak birkaç özellik var. Oyunun sol üst kısmındaki menüde topladığımız puanlar gözüküyor, bununla bölüm arasından fazladan atış hakları alınıyor. Sol alt kısımda da atış hakkı sayımız gösterilecek. Sağ tarafta üzeri yıldızlı çubuk aldığımız puanla kaç tane yıldız topladığımızı gösteriyor. Opera binasında 12 bölüm bulunuyor. Bu bölümlerde toplam 29 yıldız topladığımızda haritada kilitli olarak gösterilen bölümler açılıyor. Tüm bölümleri geçtik fakat yıldız sayımız 29'dan az oldu; o zaman az sayıda yıldız topladığımız bölümleri tekrar oynayıp kalan yıldızları kazanacağız. Oynadığımız bölümü açmak için sağ alt köşedeki pencere simgesinden bölüm listesini açıyoruz. Yıldızı az olan bölümü açıp en fazla yıldızı toplamaya çalışmalıyız. Oyunda yıldız toplamak alınan puana göre veriliyor. Oyunun bölümlerinde yüksek puan toplamanın yolu arka arkaya balonları patlatmak. Balonları patlatmak için aynı renkten en az 2 tane yanyana bulunan balonu vuruyoruz. İlk patlattığımız balonlara 20'şer puan veriliyor. Sıradaki patlatmalarda 40-60-80... olarak 20 puan artışla devam ediyor. Eğer boş atış yaparsak tekrar 20 puandan başlıyoruz. Bunun için ilk atışlarda az sayıdaki balonları hedef alıp puan yükseldikçe çok olan balonları hedef alıp patlatmak gerekli. Oyunun diğer balon patlatma oyunlarından bir farkı da balonları patlatırken bunlara yapışık diğer renkteki balonları aşağı düşürmeyecek en üstteki balonları patlatmaya çalışmamız; çünkü aşağı düşen balonlardan puan alamıyoruz. Gerideki balonları vurursak alt kısımdakiler aşağı düşer ve puan toplayacak balon sayısı azalır. Balonlar çok yaklaşırsa veya fırlatacak balon kalmadığında bölüm tekrar başlıyor. Oyunda fırlatacağımız balonu bir sonrakiyle değiştirebiliyoruz. Buda bize avantaj sağlıyor. Bölümler ilerledikçe oyuna farklı özellikler ve balonlarda ekleniyor.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Bubble Mouse Blast

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar