güzel
yeni
Balon Meydanı 5

Balon Meydanı 5

Tuşlar:

fare
Balon Meydanı 5 oyunu oyna. Kule savunması yap. Maymunlar ve savunma araçlarını yol kenarlarına yerleştirerek geçen balonları patlat.

Nasıl Oynanır;

Play butonuna basıyoruz. Üye olmadan oynamak için açılan kutudaki play as guest yazılı misafir oynama butonundan devam edelim. Şimdi de sağ alt köşedeki play yazılı ok işaretine tıklıyoruz. Burada ise new game butonuna tıkladığımızda harita listesi açılıyor. Alt kısımtdaki ok işaretlerinden diğer haritaları görebiliriz. İstediğimiz haritayı seçiyoruz. Sonraki sayfada oyunun zorluk ayarı belirlenecek. En kolay olanı easy seçeneği. Bu seçeneğin altında oyun ayarları yer alıyor. En altta reverse butonuna bastığımızda harita ters çevrilmiş olarak oynanıyor. Fast track yazılı buton ise oyuna 25. aşamadan sonra başlama şansı tanıyor, bunun için üye olup 3000 puan toplanması isteniyor. Zorluk seviyesi seçimini yaptıktan sonra oyunumuz başlıyor.

Balon Meydanı 5 Oyunu ile labirent yoldan geçmek isteyen balonları yolun kenarlarına yerleştireceğimiz avcılarla patlatacağız. Balon Meydanı serisinin bu oyununda da oyuna maymunları yerleştirerek başlıyoruz. Sağ tarafta savunma araçlarının listesinden istediğimizi seçip yol kenarlarına yerleştireceğiz. Her savunmacının balon patlatabileceği mesafe çember şeklinde gösteriliyor. Savunma araçlarını almak için balon patlatıp puan toplamak gerek. Sağ üst köşede elimizde bulunan puan miktari hemen altında ise kalan can gücümüz yazacak. Kule savunmamızı aşıp yolun sonuna ulaşan her balon bir can gücümüzü eksiltecektir. Patlatacağımız balonların gelmesi için sağ alt köşedeki üzerinde go yazısı bulunan ok işaretine basacağız. Balonların daha hızlı gelmesini istiyorsanız buraya iki kere tıklayın. Ayrıca her savunma aracını ayrı ayrı güçlendirebiliriz. Savunmacının üzerine tıkladığımızda alt tarafta gerekli özellikler çıkıyor. Yine burada çıkan sell for yazısından savunmacıyı kaldırabiliriz.

Balon Meydanı 5 oyununda bölümler ilerledikçe ve balonları patlattıkça puan kazanıyoruz. Balon savunması oyununa yeni avcılar ve özelliklerde ekleniyor. Kazandığımız puanlarla balonları patlatmak için yol savunması üzerine koyduğumuz avcıları artırıyoruz. Bölümler ilerledikçe zorlaşan oyunda yeni stratejiler geliştirmemiz gerekiyor. Avcıları rastgele yerleştirmek bir noktadan sonra yetmeyecektir. Gücümünü en verimli şekilde kullanmaya çalışmalıyız. Balonları patlatmak için koyduğumuz diken yerleştiren avcıları en sona yerleştirerek zaman kazanmak ve diken biriktirmek oyunda çok etkili olabiliyor mesela. Yola diken atanlara ve diğer avcılara daha fazla avantaj sağlamak için yollara dondurucu ve yavaşlatıcı tuzaklarda kurabiliriz. Yola yerleştirdiğimiz avcılarıda en fazla etkili olacakları yerlere koymalıyız; tek taraflı balon vurabilecekleri yerleri seçmek yerine iki yol aralarını seçerek balonlar geçtiğinde diğer taraftan da avcının balon vurmaya devam etmesini sağlamalıyız. Balon Meydanı 5 oyununda balon konvoyu barikatlarımızı geçip çıkışa ilerlediğinde hazır alınan çivileride kullanabiliriz, ama bunu çok fazla kullanırsak sonraki bölümlerde alana yerleştireceğimiz avcılar için puanımız azalacağından mecbur kaldığımızda kullanmalıyız. Balon Meydanı 5 oyununda avcıların üstüne tıkladığımızda alt menüde onlara özel geliştirmelerde bulunuyor. Bunları kullanarak balonlara karşı savunmamızı güçlendirebiliriz. Balon Meydanı 5 oyununu 3 farklı zorluk seviyesi ve çeşitli haritalar arasından seçim yaparak oynayabiliriz.Balon Meydanı 5 oyununu kaldığımız yerden oynamak için oyun açılırken gösterilen yapımcı siteden üyelik açıp giriş yaptıktan sonra oyunu açıyoruz. Oyunu oynadıktan sonra sağ alt köşeden save simgesine tıklayıp kayıt edebilir, tekrar oyunu oynamak için oyunu açarken load game kısmından oyuna gireriz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Bloons TD 5

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar