güzel
yeni
Krallığı Koru

Krallığı Koru

Tuşlar:

hareket: fare, seçme: fare, seçimi iptal etme: esc, saldırı: a ile birlikte fare, savunma pozisyonu: shift ile birlikte fare, gruplara ayırma: shift ile birlikte 1,2,3,4,5,6,7,8,9 sayıları, rütbe sırası: boşluk tuşu
Krallığı Koru oyunu oyna. Kraliyet saldırı altında. Ordunu kur ve savaş. Halkı korumak için yolu savun, topraklarındaki düşmanı yen.

Nasıl Oynanır;

Yükleme tamamlandıktan sonra çıkan click to start yazılı butona basıyoruz. Oyunun ana sayfasına geldiğimizde play butonundan devam edelim. Tanıtım sayfası açılacak. Alt taraftaki ok işareti veya skip yazısından burayı geçiyoruz. Şimdi krallık haritasının olduğu sayfaya geldik. Haritanın sol üst kısmında mavi çemberle işaretlenmiş bayrağa tıklıyoruz. Bölüm için bilgilendirme ve zorluk seçimi kutusu açılıyor. Buradaki küçük resmin altında üç tane seçenek göreceksiniz. En baştaki en kolay olan zorluk seviyesi oluyor. Bölümler ilerledikçe askerlerimizi güçlendirmek için daha zorlu seçeneklerde de savaştırmamız gekecek. Start battle yazılı butona basarak devam edelim. Yine bilgilendirme yazıları çıkacak. Click to skip ve çarpı işaretlerinden açılan kutuları kapattığımızda oyuna başlıyoruz.

Krallık canavar ordusunun saldırısına uğruyor. Ordu komutanı olarak savaşı yönetmeliyiz. Krallık koruyucusu askerlerimizle düşman ordusunu durdurmak için savunma hattı oluşturuyoruz. Kraliyet ülkeleri birbirini yenmek için amansız bir mucadele içine giriyorlar. Kraliyet savaşı çok çetin geçiyor, düşman askerleri gücümüzü zayıflatmak için halka da saldırıyor. Yoldan geçen insanlara saldırıp canımızı azaltıyorlar. Bunun için yalnızca yolu savunmak yetmiyor. Savunmasız insanları da canavar ordusunun saldırılarından korumalıyız. Halkımıza yapılan her saldırı bir canımızı eksiltiyor. Kalan can gücümüz sol üst köşede kalp işaretinin yanında yazacak. Yine bu kısmın sağ tarafında sırasıyla yapılacak saldırı sayısı ve puan durumumuz yazıyor. Oyunda ordu kurmak ve yönetmek için gerekli butonlar alt tarafta yerleştirilmiş. Sağ alt köşede 6 tane buton göreceksiniz, bunlar sırası ile; rütbe, 3 tane yerleşim düzeni butonu, saldırı ve savunma butonları. Askerler savaşta tecrübe kazandıkça güçlenecek ve bizde onlara rütbe vererek ordumuza daha yetenekli bir asker kazandıracağız. Rütbe alma sırası gelen bir asker varsa, rütbe butonunun rengi sarıya dönüşecektir. Bizde bu butona ve ardından sol köşede çıkacak butona basıyoruz. Çıkan listeden rütbe alacak askeri seçtiğimizde işlem tamamdır. Ordumuz çeşitli özelliklere sahip savaşçılardan oluşuyor. Kılıçlı askerler, okçular, büyücüler gibi. Ordumuzun tamamını aynı anda yönetebileceğimiz gibi askerleri gruplar halinde veya tek tek seçerek te hareket ettirebiliyoruz. Askerleri seçmek için fare sol tuşuna basılı tutup seçmek istediğimiz askerlerin üzerinde bir dikdörtgen oluşturuyoruz. Seçilen askerlere saldırı emri verebilir veya savaş meydanında stratejik bir yere yerleştirebiliriz. Seçtiğimiz askerleri gruplara ayrmamızda mümkün. İstediğimiz askerleri seçtikten sonra shift ile birlikte hernagi bir sayıya basarak gruba numara vermiş oluyoruz. Daha sonra yine aynı tuşlarla grubu seçebiliyoruz. Savaş sırasında saldırılar arasındaki zamanlarda ordumuza yeni askerler alma fırsatı doğuyor. Sağ alt köşede asker alma butonları çıktığında elimizdeki puan durumuna göre asker alarak güçlü bir ordu kurmalıyız. Bölüm aralarında harita sayfasına geldiğimizde alt taraftaki upgrades butonuna basıyoruz. Burada da askerlerimiz için çeşitli güçlendirme özellikleri alınıyor. Savaşlarda ne kadar başarılı olursak o kadar hızlı şekilde askerlerin özelliklerini yükseltebiliriz. Güçlü ve cesur askerlerle dolu orduyu yönet ve krallığı korumak için savaş.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Royal Warfare

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar