güzel
yeni
Ortaçağ Krallığı

Ortaçağ Krallığı

Tuşlar:

hareket: w,a,s,d veya yön tuşları yada fare, saldırı: fare sol tuş, silah değiştirme: 1,2,3,4,5 yapma: boşluk tuşu
Ortaçağ Krallığı oyunu oyna. Krallık zombi saldırısı altında. Haydi zombi avı seni bekliyor. Zombilerle olan savaşı kazan ve krallığı koru.

Nasıl Oynanır;

Yükleme tamamlandıktan sonra çıkan continue yazısına tıklıyoruz. Ana sayfaya geldiğimizde oyunu Türkçe oynamak için sağ alt köşedeki açılır listeden TR simgeli Türk Bayrağını seçelim. Daha sonra oyna butonuna basıyoruz. Kayıt kutularından herhangi birini tıklayıp devam edelim. Şimdi de zorluk seviyesi seçimi yapılacak. Tavsiyemiz kolay bölümü seçmeniz olacak. Buradan sonra oyunda yöneteceğimiz savaşçıya yapması gereken görev söyleniyor. İleri yazısını tıklayalım. Son olarak devam et butonuna bastığımızda oyunumuz başlıyor.
Ortaçağ da geçen oyunda zombiler uyandı ve krallık topraklarına saldırıyorlar. Sınır kasabaları tehlike altında. Krallığın seçkin savaşçılarından bir tanesi zombileri durdurmak için görevlendirildi. Ondan sınırda bulunan hasarlı kuleleri onararak savunma oluşturması ve kasabaları koruması isteniyor. Krallığı ancak kale surları koruyabilir.

Savaşçımız kasabayı güvenli hale getirmek için istila altındaki bölgeleri zombilerden temizleyecek. Her görevde ne yapacağımız kutu içerisinde açıklamalarla ve sağ üst köşede ise ana görevler başlığı altında yapmamız gerekenler söylenecek. Ok işaretleri ile gideceğimiz yerler içinde yardım yapılıyor. Yalnızca zombilerle kılıç savaşı yapmıyoruz; kule inşa etme, işçileri toplama, yeni asker eğitme gibi farklı farklı görevler olacak. Mesela ilk görevimiz köydeki ustayı bulup getirmek. Kulelere savaşçıları yerleştirme şeklinde savunma gücümüzü güçlendireceğiz. Kule okçusu askerlerin ok atma özelliklerini de kullanacak görevler yapılıyor.

Savaşçı askerimiz zamanla dövüş özelliklerini geliştiriyor. Görevi yaptıktan sonra harita ve geliştirme sayfası açılacak. Atölye sayfasında askerlik ustası, ilim adamı gibi savaşçımıza silah çeşitleri sağlayıp yetenek kazandıracak seçenekler yer alıyor. Ekipman sayfasında ise görev sırasında yanımızda götüreceğimiz savaş aletleri sıralanıyor. İstediğimiz araçları tutup alt taraftaki kutuların içerisine bırakıyoruz. Tekrar göreve dönmek için haritadan yer seçip sağ tarafta açılan görevlerden birine gidiyoruz. İyi bir strateji geliştirip kaleleri güçlendirerek sınır bölgelerini zombi ordusu saldırılarından koruyacağız.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Decision Medieval

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar