güzel
yeni
Denge Kutuları

Denge Kutuları

Tuşlar:

fare
Denge Kutuları oyunu oyna. Verilen şekilleri üst üste bırakarak dengede durdur. Güzel ve zor bir denge kurma ve dengede tutma oyunu.

Nasıl Oynanır;

Kare, çember, üçgen ve dikdörtgenlerden oluşan geometrik şekilli kutular verilecek. Oyunda alt kısımdaki menüde ne kadar kutu ve sıra hangi şeklin olduğu görülmekte. Kutularla denge kurmak için onları belli bir sırayla dizmemiz gerekmiyor, son geleni en üste koyacağız diye bir kural yok. kutuları dengede tutmak için elimizdeki tüm şekillerle en doğru dizilişi ortaya koymalıyız. Her parçayı dopru yerde kullanmak gerekiyor. kutuları dengede durdurmak kadar mevcut alana sığdırabilmekte önemli. kutularla oluşturacağımız her katı en verimli şekilde kullanmalıyız. Tüm kutuları dengede tutmak için her katta mümkün olduğunca düz bir zemin oluşturmaya çalışmalıyız. Mesela iki kareyi üstüste koyup yanına üçgen veya daire koyarsak zemin düz olmaz. Bu örnekte iki kareyi ortasında boşluk bırakarak yanyana koyarsak, sonraki şeklide ortalarına koyduğumuzda nispeten kareleri üstüste koymaya göre daha düz ve üstüne şekil koyduğumuzda dengede duracak bir zemin oluşturmuş oluruz. Denge Kutuları oyununda tüm şekilleri dengede tututuğumuzda bir sonraki bölüme geçeriz. Oyunun çözümünü sayfadaki videoda bulabilirsiniz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Build Balance

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar