güzel
yeni
Kalamarı Kurtar

Kalamarı Kurtar

Tuşlar:

hareket: yön tuşları veya w,a,s,d, başlatma: boşluk tuşu
Kalamarı Kurtar oyunu. Dev ahtapotun küçük kardeşi avcı gemisi tarafından yakalandı. Anahtara ulaşıp kutuya hapsedilen balığı kurtar.

Nasıl Oynanır;

Play butonlarına basıyoruz. Tanıtım kısmını sağ alt köşedeki butona basarak geçeceğiz. Sonrasında bölüm listesi açılıyor. İlk bölümü seçelim. Açaılan bilgilendirme kutucuğunu next butonundan kapattığımızda oyuna başlıyoruz.

Ahtapot ve küçük kardeşi kalamar olup olmadıkları hakkında tartışırken balık avcıları gelir. Kalamar olduğunu düşünen küçük kardeşi bu avcılar yakalar ve gemideki güvertede bir kutuya hapsederler. Kalamarın kutudan kurtulması için anahtarın bulunduğu yere gitmesi gerekli. Oyunda kasa, bomba, zıplatıcı ok işaretleri, kömür vagonundan engeller gibi farklı özellikler de yer alıyor. Bunların hepsini kullanıp anahtarı alarak küçük kalamarı kurtarıyoruz. Puanlama 3 yıldız üzerinden yapılıyor. İstenen hamle ve süre dolmadan bölümü geçmek 3 yıldız kazandırıyor. Bölüm için istenen süre ve hamle sayısı sol alt köşedecki star time ve star moves yazısının karşısında yazacak. İlerleyen bölümlerin açılması için belirli bir yıldız sayısına ulaşmak gerek. Yıldız toplamak için aynı bölümü tekrardan oynayabiliriz. Gemi güvertesindeki en kısa yolu bul ve kalamarı kurtar.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Squid Skid

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar