güzel
yeni
Ateş Böceği

Ateş Böceği

Tuşlar:

fare
Ateş Böceği oyunu oyna. Ateş böcekleri sokak lambalarının ışıklarını tekrar yakmak için bir yol arıyorlar. Uğur böceği onlara yardım ediyor.

Nasıl Oynanır;

Sokak lambaları gece ışık seven sineklerin ve böceklerin istilasından korunmak için yerlerinden sökülmüş olarak kutuların altına gizlenmiş durumda. Ateş böcekleri ışıkları yakmak için lambanın parçalarını gizlenmiş olduğu yerden çıkartmak istiyorlar fakat parçaların üstündeki kutular onların kaldırabileceğinden çok daha büyük. Ateş böcekleri arkadaşları uğur böceğinden kutuları kaldırmaları için yardım istiyor. İki tane yardımcı uğur böceğimiz oluyor. Oyunda uğur böceklerini biz yönetiyoruz ve kaldıracağımız parçanın üstüne uğur böceğini getirerek nesneyi ipiyle tutmasını sağlıyoruz. Faremizle uğur böceğini bırakmadan önce hangi yöne doğru uçacağınıda belirleyip bırakıyoruz. Böylece kırmızı uğur böcekleride yardıma gelerek kutuları kaldırıyor ve lambanın parçalarını ateş böcekleri tekrar takarak ışıklarına kavuşuyorlar. Geçemediğimiz yerlerde nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda oyun çözümü de bulunmaktadır.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Nightflies

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar