güzel
yeni
Raze 3

Raze 3

Tuşlar:

hareket: yön tuşları veya w,a,s,d, zıplama: yukarı hareket tuşu veya boşluk tuşu, uçma: iki kere zıplama tuşu, ateş: fare, silah listesi: shift, silah değiştirme: q,e, mermi doldurma: r, kılıç: f veya ctrl, durdurma: esc
Raze 3 oyunu oyna. Yokedici askerimizle yeni macerada istilacı uzaylılar ve zombilerle savaş yapıyoruz. Komandonun görevi dünyayı istiladan kurtarmak.

Nasıl Oynanır;

Yükleme tamamlandıktan sonra çıkan play yazısına tıklıyoruz. Tekrar kısa bir yükleme yapacak. Ardından gelen sayfaları sağ alt köşedeki skip butonu ile izlemeden geçebiliriz. Daha sonra local save yazısının altındaki asker resmi bulunan butonu tıklıyoruz. Başlangıç olarak askerimizin ismi Player. Bulunduğumuz sayfadan ismini değiştirebiliriz. Devam etmek için continue butonuna bastığımızda oyunun ana sayfasına gelmiş olacağız. Burada yapabileceğimiz bazı ayarlar ve oynama seçenekleri bulunuyor. Önce ayarlardan bahsedelim; bunun için sol alt köşedeki butonlar kullanılacak. En soldaki upgrades menüsünde asker oluşturma ayarları yer alıyor. Asker sayfasına girdiğimizde çeşitli savaşçılar, kıyafetler, silahlar ve teçhizatlardan oluşan bir çok çeşit arasından sahip olduğumuz puana göre seçim yapabiliyoruz. Puan kazandıkça tam bir yokedici asker ortaya çıkarabiliriz. Tekrar ana sayfaya geldiğimizde bir diğer ayar sayfası sol alt köşedeki çark işareti ile gösterilen options menüsü. Options kısmından oyunun görüntü kalitesi ve ses ayarları yapılabiliyor.

Raze 3, farklı oynanışta seçeneklere sahip yeni bir savaş oyunu. Sitemizdeki Kahramanlık Görevi gibi Raze 3 benzeri oyunlar oynayanların aşina olduğu oyun seçenekleri var. Öncelikle oyunda 2 ana senaryo yer alıyor. İlki insan askerlerle oynanan bölümlü oyun. Ana sayfadaki human campaign butonundan insanlı oyuna girebiliriz. Buradaki görevimiz dünyayı istila eden uzaylı ve zombi sürülerinden temizlemek olacak. Start ve next butonları ile oyuna başlıyoruz. İlk bölüm eğitim aşaması, savaşçımızı zorlu bir test süreci bekliyor. Nişan, sıçrama, kılıç kullanma testleri yapıldıktan sonra savaşmaya başlıyoruz. İnsanlı bölümleri tamamladığımızda üzerinde kilit işareti bulunan alien campaign bölümü de oynanabiliyor. Bu bölüm ise uzaylıları yönettiğimiz savaş. Raze 3 oyununda bu iki senaryo oyununun dışında iki tanede takım savaşlarının yapıldığı oynanış yer alıyor. Sağ alt köşede daily challenge yazılı butondan günün oyununu oynayabiliriz. Şimdi gelelim oyunumuzun asıl ve en güzel seçeneğine. Sol alt taraftaki quickmatch yazılı butona basalım. Oynanış ayar sayfası açılacak. İşte bu sayfadan istediğimiz şekilde bir savaş arenası seçip oynayabiliyoruz. ilk olarak sayfanın üst orta kısmından hangi tarz savaş yapılacağını seçeceğiz. Toplam 8 farklı oynanış seçeneği var. Puanlı, takımlı, bayrak kapma, savunma ve eleme gibi çeşitli savaşlar yapılabilir. Sol taraftaki ayarlar ise şunlar; map: oyun alanı seçimi, kills, flags, points, lives, captures: kaç puanda oyunun biteceği, perks: savaş paketlerini kullanıma açma-kapama, abilities: yetenekleri açma-kapama, modifier: güç seviyesi, weapons: etki menzili, difficulty: zorluk seviyesini belirler. Sağ tarafta ise savaşçı sayılarını seçebiliyoruz. Takımsız savaşlarda bizimle birlikte toplam 12, takımlı oyunlarda da her takım en fazla 6'şar savaşçıdan oluşabiliyor. Seçimleri yaptıktan sonra start butonundan oyuna başlıyoruz. Üst orta ksımda oyun skoru gösteriliyor. Ayrıca esc tuşuna bastığmızda her savaşçının durumuda yazıyor. Kalan cephane sayımızı ise sağ alt köşede görebiliriz. Uzaylılar ve zombilerle savaştığımız aksiyon ve macera dolu bir savaş oyunu sizi bekliyor.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Raze 3

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar