güzel
yeni
Savaş Meydanı

Savaş Meydanı

Tuşlar:

yönetme: fare (yön tuşlarına ve harflere basmamız gereken yerlerde üst kısımda gösterilecek, savaş sırasında haritanın üst kısmında da ingilizce olarak hangi tuşa basacağımız yazıyor)
Savaş Meydanı oyunu oyna. 1066 yılında Normanlar ile İngilizler arasında yapılan ve Normanlar'ın İngiltere'yi fethetmesine öncülük eden Hastings meydan muharebesini canlandıran bir tarihi savaş taktik strateji oyunu.

Nasıl Oynanır;

Hasting savaşında Normanlar Türk ve Altay milletlerinin savaş taktiği olan merkezden saldırıp geri çekilerek düşmanı üzerine çekip düzenlerini bozma ve atlı süvarilerle savunmasız şekilde ileri atılan düşman ordusunu çevreleyip imha etme stratejisini aynen ingizlizlere karşı uygulamışlar, düşman ordusunu tamamen yok etmişlerdir. Oyunumuzda da buna benzer taktik ve manevralarla askerlermizi savaş alanımıza yerleştirip hareket ettiriyoruz. Oyunu tek kişilik(single player) ve başka rakibe karşı(multiplayer-o anda bu oyunu oynayan oyuncu varsa) oynayabiliyoruz. Tek kişilik oyunda karşımıza çıkan seçenekten soldaki ilerlemeli sağdaki seçenek ayrlarını kendi yaptığımız oyun. Soldaki seçeneği tıkladığımızda 3 farklı zorluk seviyesinden birini seçiyoruz. Oyun başladığında sol kısımdaki askerler bizim askerlerimiz. Ordumuzu alt kısımdaki haritadan yöneteceğiz. Haritada bir birimin üstüne tıkladığımızda 3 seçenek çıkıyor; yukarı kısımdaki ok işaretine tıkladığımızda birliği hareket ettirecek yeri seçerek bir sonraki hamlede ilerlemelerini sağlıyoruz, sol kısımdaki seçenek düşman ordunun moralini bozmak için sesler çıkarma, sağ kısımdaki seçenek birliğin çeşidine göre ok atma, destekleme gibi görevler veriyor. Ok atışını görevi verip orta alt kısımdaki yazıya tıkladıktan hemen sonra faremizle yapıyoruz. Oyun alanında iyi bir stratejiyle rakip orduyu yok ederken düşman ordusunu bazen direk yok ederken bazende yön tuşları ve harflere basarak ordumuza yardım etmemiz isteniyor. Haritanın orta üst kısmında orduların moral durumları gösteriliyor, moral oyunda önemli ve morali bozulan askerler savaş alanından kaçıyorlar. Rakip ordunun moralini bozabilirsek savaş alanını kaçarak terkedeceklerdir.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

1066

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar