güzel
yeni
Tadya Dondurma Dükkanı

Tadya Dondurma Dükkanı

Tuşlar:

fare
Tadya Dondurma Dükkanı oyunu. Tadya dondurmacı oldu. Tadya dondurma dükkanı işletiyor. Dondurma arabası ile sahilde dondurma satma oyna.

Nasıl Oynanır;

Tadya oyunumuz Türkçe. Yükleme tamamlandıktan sonra devam yazılı ok işaretine basıyoruz. Açılan sayfadan oyna yazısına basarak devam edelim. Karşımıza üç tane kayıt kutusu çıkacak. Burada yeni oyun yazılı butonlar göreceksiniz. Bunlardan herhangi birine basıyoruz. Şimdi Tadya bizeoyunda dondurma satmak içinona yardım etmemizi istiyor. Hemen başla yazısına basalım. Bölümde ne kadar puan kazanmamız gerektiği yazacak. Devam et yazısına bastığımızda oyuna başlıyoruz.

Tadya tatilde dondurma dükkanında çalışıyor. Dükkanı tek başına işletecek. Tadya dondurma dükkanındaki ilk gününde 5 liralık puan kazanmak için çalışacak. Tadya'nın dondurma dükkanı sahilde. Dükkan aslında dondurma arabası. Bu arabayı satış yapmak istediği uygun yerlerde durduruyor ve araba dondurma dükkanı oluyor. Dondurmacı işletmek Tadya için hiçte zor olmayacak. Oyunda bizde ona yardım edeceğiz. Sıcak havada serinlemek için gelen müşterilere dondurma satıyoruz. İlk önce dondurma almak için gelen çocuklardan sipariş alıyoruz. Daha sonra siparişi yapmak için mutfağa gideceğiz. Oyunun alt kısmında 4 tane seçenek göreceksiniz. İlk sıradaki sipariş butonu, ikincisi oluştur yani mutfağa geçiş yaptığımız buton, üçüncüsü karışım kısmı, burada külahtaki dondurmaları karıştırma makinasına götürüyoruz. Sonbutundan isemalzeme kısmına gelip dondurmalara meyve ve çikolata ekliyoruz. Dondurma siparişini aldıysak oluştur butonuna basıp mutfağa gidelim. Burada sırası ile hangi malzemeleri ekleyeceğimizi sipariş kağıdından öğreneceğiz. İlk önce bardak boyutu seçimini yapıyoruz. Daha sonrada sipariş listesine göre malzemeleri ekleyip dondurmamızı hazırlayacağız. Müşterinin istediği siparişi ne kadar iyi şekilde hazırlarsak o kdar çok puan toplarız. Siparişi hazırladıktan sonra sipariş kağıdını ortadaki sipariş kutusuna sürükleyelim. Son olarak servis et butonuna basarak dondurmayı müşteriye götürüyoruz. İyi bir dondurma yapmışsak puan kazanacağız. Bu şekilde dondurmacıda çalışarak günü tamamlıyoruz. Bir sonraki gün için kazanç hedefimiz daha çok yükseliyor. Tadya deneyim kazanıyor ve daha iyi dondurmalar yaparak siparişleri hazırlıyor. Tadya'ya çalışırken yardım edelim ve dondurma dükkanını işletelim.

İyi Eğlenceler.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Tadya Dondurma Dükkanı

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar