güzel
yeni
Tadya Çamaşır Günü

Tadya Çamaşır Günü

Tuşlar:

fare
Tadya Çamaşır Günü oyunu. Bügün Tadya'nın çamaşır yıkama günü. Tadya kirli çamaşırları yıkıyor. Elbise yıkama ve asma oyunu.

Nasıl Oynanır;

Tadya oyunumuz Türkçe. Yükleme tamamlandıktan sonra devam yazısının üzerine basıyoruz. Daha sonra açılan sayfada oyna yazısına basarak devam edeceğiz. Oyunda ne yapacağımızı anlatan bilgilendirme kutucuğu açılıyor. Devam et yazısının üzerine bastığımızda oyuna başlıyoruz.

Tadya Bebek bu oyununda çamaşır yıkayacak. Tadya'nın kirli çamaşırları birikti. Böylece Tadya'nın çamaşır yıkama günü gelmiş oldu. Vakit kaybetmeden kirlenen elbiseleri yıkaması gerekli. Öncelikle biriken çamaşırları renkli ve beyaz olmak üzere iki ayrı sepete koyacak. Tadya için bu oldukça kolay. Eğer yanlış sepete koyarsa bir uyarı sesi gelecektir. Giysileri sepetlere ayırmayı tamamladıktan sonrada sepetlerdeki elbiseleri sırası ile makinede yıkayacak. yıkamaya istediğiniz sepetten başlayabilirsiniz. Seçim bize kalmış. Oyunda yıkama işlemi için sırası ile nereye tıklayacağımızda ok işareti ile gösterilerek bize yardımcı olunacak. Çamaşırlar yıkandıktan sonra sıra geldi onları kurutmaya. Tadya'nın evindeki bahçede çamaşır ipleri takılı. Tadya elbiseleri bahçeye götürecek ve ipe elbise asmak için seni bekliyor olacak. Tıpki elbise yıkarken olduğu gibi ipe yerleştirirkende renkli ve beyazları ayrı ayrı iplere asıyoruz. Kısa bir süre elbiselerin ipte kurumasını bekleyeceğiz. Kuruduktan sonra elbiseleri tek tek sepetlere doldurmalıyız. Herhangi bir sıra yok, istediğimiz elbiseyi alıp doğru sepete yerleştiriyoruz. Sıra geldi ütülemeye. Yıkanan ve kuruyan çamaşırlar buruşmuş. Çamaşırları tek tek alıp ütüleyeceğiz. Tüm elbiseleri ütülemeliyiz. Ütü için fare ile elbiselerin üzerinde hareket ediyoruz. Hemen üzerinde bulunan çubuk mavi renkle dolduğunda elbiseler düzleşiyor ve ütülenmiş oluyor. Ütülenen çamaşırları dolaba yerleştirdikten sonra sıra Tadya'yı sevindirmeye geldi. Dolaptaki kıyafetler arasından onun en sevdiği elbiseleri bulup giydiriyoruz. Tadya buna çok sevinecektir. Temiz ve güzel elbiselerini de giydikten sonra Tadya'nın çamaşır günü sona eriyor.

Oyunun Orjinal Adı


Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Tadya Çamaşır Günü

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar