güzel
yeni
Tüy Yumakları

Tüy Yumakları

Tuşlar:

fare
Tüy Yumakları oyunu. Renkli tüylü yumakları yuvarla. Sevimli yumakları çarpıştır ve yuvarlanarak çim alanın dışına çıkması sağla.

Nasıl Oynanır;

Start butonuna basalım. Nasıl oynandığı ile ilgili bilgilendirme yapılacak. Fare sol tuşuna tıklayıp devam ediyoruz. Tüylü yumağı yuvarlamak için üzerine gelip fare sol tuşuna basılı tutuyoruz ve ne tarafa fırlatmak istiyorsak o yöne doğru sürüklüyoruz. Bilgilendirme kısmını geçtikten sonra oyun 1. bölümle başlıyor. Oyun çeşitli aşamalardan oluşan bölümler halinde ilerleyecek. Aşama numarası ve burada geçeceğimiz bölüm sayıları sol tarafta level ve puzzlez left kısımlarında yazacak. Yaptığımız hamleleri geri almak içinde sol alt köşede ok işaretli bir buton bulunuyor. Bize kolaylık olsun diye yardım etme butonu da eklenmiş; sol alt köşedeki lamba işaretine tıkladığımızda tüylü yumak yuvarlanarak bir tanesini dışarı fırlatıyor. Çözüm de zorlandığımız bölümleri bu şekilde geçmek mümkün, fakat bölümü bitirdiğimizde yerine yeni bir bölüm geliyor. Bölümü atlayıp yerine başka bölüm istemek için skip yazılı ok işaretini de kullanabiliriz. Ama unutmayın bu iki butonda bizi bir önceki bölüme geri götürüyor. Oyunda amaç çim üzerinde tek bir tane yumak kalana kadar onları çarpıştırmak ve tüy yumağını dışarı atmak. Farklı oynanış seçenekleri de oyuna eklenmiş. Sol alt köşedeki menü butonuna basalım ve new game butonundan devam edelim. Açılan kutunun üst tarafında 3 oynanış seçeneği yer alıyor. Arcade iki kişi sırasıyla oynamak isteyenler için, free play başlangıçta oynadığımız oyunun bölüm listesi, challenge ise süreli oynama seçeneğimiz. Bunların altındaki easy, medium ve hard seçenekleri ise kolay ve zorluk ayarı. Bölümler ilerledikçe yumak sayısı artıyor. Doğru sıra ile yumakları çarpıştırdığımızda son olarak çim üzerinde bir tane kalacaktır. Son olarak hangi renkli tüy yumağı kalacağına biz karar veriyoruz. Önemli olan bir tane kalması. Çözüm yolları aradığımız güzel bir zeka oyunu.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Fling

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar