güzel
yeni
Uzayda Yerçekimi

Uzayda Yerçekimi

Tuşlar:

yön tuşları veya w,a,s,d
Uzayda Yerçekimi oyunu oyna. Akıllı astronotu yerçekiminin yönünü değiştirme özelliğini kullanıp çıkış kapısına ulaştırdığımız bir bölümlü zeka oyunu.

Nasıl Oynanır;

Astronot düğmelere bastığında yerçekiminin yönü değişiyor ve odanın diğer tarafındaki kapıya bu yolla ulaşabiliyoruz. Odada karşımıza tuzak ve engellerde çıkıyor. Dikkatli ve hızlı hareket edip astronotu kurtarıyoruz. (Oyunun adı uzayda yerçekimi ama uzayda bildiğimiz şekilde yerçekimi gerçekte olmaz; yerçekimi iki maddenin birbirini çekmesiyle oluşur, dünyanın ayı çekmesi, üzerindeki insanlara yerçekimi uygulaması gibi. Her madde mıknatıs gibi birbirini çeker, bu çekim çok az olduğu için mesela elimize aldığımız iki eşyanın birbirini çektiğini veya elimizle dokunduğumuz eşyaların, çevremizdeki bizden uzakta olan maddelerinde bizi çektiğinin pek farkında olmayız. Yerinizden kalkıp hafifçe zıplayın tabiki tekrar yere düşeceksiniz. Çünkü dünya ve tüm maddeler bir mıknatıs ve bizi merkezlerine doğru çekiyorlar. Dünyadan uzaklaşırsanız yerçekimide gitgide azalır, taki başka bir gezegen yada büyük bir maddenin çekim etkisini hissedebilecek kadar yakınına yaklaşana kadar. Uzayda bir gezegen yada maddenin çekim etkisi olmadan yerçekimi olabilirmi! Yapay yerçekimi ile bu etkiyi oluşturabiliriz. Dönen salıncaklara bindiğinizi düşünün, salıncaktan dışarı doğru çekilirsiniz. Salıncak hızlandıkça çekim dahada artar. İşte bu yolla uzaydada yerçekimi etkisini hissedebileceğimiz ortamlar oluşturulabilir.)

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Cosmo Gravity

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar