güzel
yeni
Yörünge Yerçekimi

Yörünge Yerçekimi

Tuşlar:

boşluk tuşu veya fare sol tuşu
Yörünge Yerçekimi Oyunu Oyna. Mavi gezegenin yörünge çekimi etkisindeki kırmızı uydu baloncuk göktaşı toplarını patlatıyoruz.

Nasıl Oynanır;

Play yazıları ve 1. bölümü seçelim. Açılan tanıtım menüsünü ok yazısını tıklayıp geçtiğimizde oyun başlıyor. Oyunda gezegenimizin etrafını saran kırmızı uydu balonları yakalayıp göktaşlarını patlatacağız. Gezegenimizin mavi uydularını fırlatıp kırmızı uyduları ele geçirerek uydu sayımızı artırıyoruz. Böylece bir sonraki atış için daha çok uydumuz oluyor. Oyunda her bölümde 3 atış yapıyoruz. Bölümü geçmek için gereken puan üst kısımda gösteriliyor. Mavi ile yazılan puan ele geçirmemiz gereken kırmızı uydu sayısı, kırmızı puan ise patlatmamız gereken göktaşı sayısı. İlk bölümlerde yalnızca uyduları topluyoruz, birkaç bölümden sonra göktaşlarını da patlatacağız. Oyun genelde kolay bölümlerden oluşuyor. Bir bölümü geçemediğimizde aynı bölüm tekrar başlamıyor, göktaşları ve balonların yerleri değişiyor ve böylece daha eğlenceli bir oyun ortaya çıkıyor. Oyunda üç çeşit uydu var. Üzerinde herhangi bir simge olmayanlar diğer kırmızı uyduları mavi uyduya dönüştürüyor. Çember simgeli olanlar etrafındakileri de dönüştürüp patlatıyor, yıldırım simgeli uydularda göktaşlarını patlatabililiyor. Mesela çevremizde çok fazla göktaşı varsa önce yıldırım simgeli kırmızı uyduları toplayıp elimizdeki göktaşı patlatan uydu sayısını artırıyoruz. Uyduları fırlatırkende yıldırım simgelilerin göktaşlarını vurması için hedef alıp gönderiyoruz. Bu şekilde taktiklerle göktaşlarını patlatıyoruz.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Catchy Orbit

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar