güzel
yeni
Ordu Savaşı 7

Ordu Savaşı 7

Tuşlar:

tank sürme: w,a,s,d, ateş: fare, silah değiştirme: f,g, tankın üst kısmını değiştirme: q,e, hava bombardımanı ve paraşüt birliği çağırma: boşluk tuşu ile çağırıp fare ile yer seçme

Ordu Savaşı 7 Oyunu Oyna. 2. dünya savaşı, görev Alman ordusu ve Sovyet savaşı. Ordu komutanı ol, tank sür ve büyük bir mekanize saldırıyı yönet.

Nasıl Oynanır;

Play yazılarını seçelim. Ardından açılan sayfanın alt kısmında bulunan tik işaretinden oyunu başlatalım. Hangi tuşların kullanıldığı gösterilecek. Faremizle tıklayıp geçelim ve savaş başlasın. Tanklı savaş oyunumuzda düşman saldırısı altındaki ordu ve savaş çok hızlı gelişiyor. Bizde buna göre çabuk davranmalı ve gereken yerleri yok ederek ordumuza savaşı kazandıracak hamleleri strateji geliştirerek yapmalıyız. Kimi yerde öne atılıp düşman mevzilerini yok ederken kimi yerde de ordumuzla birlikte hareket ederek rakip kuvvetleri temizleyip ilerliyoruz. Uzaktan nişan alıp ateş ettiğimizde menzil yetmeyebilir, ateşimiz ulaşmayınca hedefin daha yakınına gitmemiz gerek. Yönettiğimiz tankımızın güç ve hasar durumu alt kısımdaki bar çubuğunda gösteriliyor. Çok zor durumda kaldığımızda biraz uzaklaşıp boş savunma bölgelerine gidip tankın gücünü yeniden toplamasını sağlamalıyız. Sonsuz savaş oyunu bölümlü bir oyun. Bir cephede savaşı kazandıktan sonra bölüm arasında yeni tanklar alıyor ve tankımızın gücünü artıracak özellikler ekliyoruz. Bunun için tankların alt kısmındaki yuvarlak içindeki özellik resimlerini tıklamamız yeterli. Tank seçimimizi yaptıktan sonra tekrar savaş zamanı. Yeni bir zor görev karşısında savaş ve kahramanlık gücünü göster. Yardım için destek kuvvet olarak hava bombardımanı ve paraşüt indirmesi de istenebiliyor.

Oyunun konusunun geçtiği dönem hakkında biraz bilgi verelim; Yıl 1941. Avrupanın bitmeyen savaş yılları. Dünyada tam bir savaş çağı yaşanıyor. Emperyalist sömürgeci devletler birbirleriyle mucadele ve paylaşım kavgasına giriyorlar. Britanya imparatorluğu, Almanya, Sovyet Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri savaşın öncü devletleri. 1939'da başlayan savaş 1945 yılında sona eriyor. Batının koloni devleti Amerika Birleşik Devletleri bu savaşların sonunda bir insanlık suçu işliyor ve Japonya'nın Hiroşima ve Nagasaki şehirlerine atom bombası atıyor. 2. dünya savaşı sonunda Almanya yeniliyor. Türkiye bu savaşa girmeyip tarafsız kalıyor.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Endless War 7

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar