güzel
yeni
Samuray İsyanı

Samuray İsyanı

Tuşlar:

fare
Samuray İsyanı oyunu. Samuraylar haksızlığa karşı ayaklanma çıkarıyor. Kahraman samuray savaşçı komutanı ordunu yönet ve ülkeyi fethet.

Nasıl Oynanır;

Menüden new campaign butonuna basalım. Tanıtım videosu başlayacak. Buradan oyunun konusu hakkında bilgi alabiliriz. Kısaca özetlersek samuraylar yaşadıkları yerlerde vergi yüzünden ayaklanma çıkaracak. Sonraki sayfada alt taraftaki kırmızı renkte olan ok işaretine tıklayalım. Savaş meydanına geldiğimizde bilgilendirme kutusunu ok yazısına tıklayıp kapattığımızda oyun başlayacak. Bizim samuraylarımız kırmızı renktekiler. Sol alt taraftaki resimlerde asker sayılarımız gösteriliyor. Rakip ordunun askeri gücünü ise diğer üst köşede görebilirsiniz. Askerleri savaşa göndermek için sol alt köşedeki asker resimlerinin üzerine fare sol tuşu ile basılı tutup bayrağımızın tam üzerine götürerek bırakıyoruz. Her bir samuray savaşçısı bu şekilde savaşa katılıyor. Tüm düşman askerleri yok ettiğimizde bölgeyi fethediyoruz ve samuray başkaldırısı yeni bir bölgeye yayılıyor. Oyunda farklı özelliklerde samuray savaşçısı bulunuyor. Okçular, kılıç ustaları, mızraklı savaşçılar ve suravariler gibi askeri sınıflar var. Bunları iyi bir strateji ile savaş meydanına yerleştirip üstünlük sağlamalıyız. Bölümü geçtikten sonra ülke haritasına geliyoruz. Komşu bölgelerin üzerine tıkladığımızda ne kadar askeri güce sahip olduğu yazıyor. Açılan bu bilgilendirme sayfasının altındaki attack butonuna basarak bu bölgeye savaş açabiliriz. Tabi savaş açmadan önce askeri güçleri karşılaştırmak yararımıza olacak. Bizim sahip olduğumuz asker ve para miktarı sol taraftaki listede. Vergi toplayıp bu paralarla artı işaretlerinden asker alımı yapacağız. Savaşçı kahramanlarımız savaş meydanında zaferler kazandıkça ordumuza yeni askeri birimler eklenecek. İşimiz kolaylaşacak mı derseniz, karşımıza aynı oranda daha güçlü ordular çıkacak. Kullanacağımız bir diğer seçenek ise savaştaki güç dengesi göstergesinde bulunan özel silahlar. Savaş meydanının alt kısmındaki bir çizgi ile kırmızı ve mavi orduların güç durumları gösterilecek. Rakip orduya üstünlük sağlayıp ordumuzun göstergesi özellik kutularına ulaşırsa buraya tıklayıp özel silahımızı kullanacağız. İlk silahımız ok atışı. Bu özel silahları istediğimiz zaman kullanabiliyoruz. Savaş meydanı da farklılık gösteriyor. İlk bölümlerde ki tek sıra savaşların yerini sonraki bölümlerde bir kaç sıra halinde savaşlar alıyor. Savaş meydanına bıraktığımız savaşçının yolu rakip bayrağa gitmek. Bunu yapan ilk taraf savaşı kazanıyor. Kahraman samuraylar tüm ülkeyi fethetmeye çalışıyorlar. japon adasının fethini tamamladığımızda oyunun ana sayfasındaki skirmish bölümüde oynanabilir hale geliyor. Ordunu yönet ve samuray isyanı hedefine ulaşsın.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Samurai Rebellion

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar