güzel
yeni
Cephe Savunması

Cephe Savunması

Tuşlar:

fare
Cephe Savunması Oyunu Oyna. Askerleri savunma hattı boyunca yerleştir ve yönet, ordu ile ülkeni koru. Güzel bir savaş taktik ve strateji oyunu.

Nasıl Oynanır;

Play yazıları ve 1. bölümden devam edip oyunu başlatıyoruz. Sağ tarafta 3 çeşit savunmacı göreceksiniz. Bunlardan alıp yolun kenarlarındaki alana yerleştiriyoruz. Tanıtım kısmı olduğu için yazı çıkacak, ok yazısından yazıları kapatıyoruz. Cephe savunmamız başarılı oldukça puan kazanıyoruz ve ordumuza yeni asklerler, araçlar alıyor, askerlerimizi güçlendirip geliştiriyoruz. Kullanabileceğimiz puan üst menüde funds yazan yerde gösteriliyor. Yine üst menünün ortasında wave yazısıyla düşman ordunun kaçıncı saldırıda olduğu ve kaç saldırıyı durdurmamız gerektiği gösteriliyor. Oyunda askerimizi ve savunma aracımızı geliştirip güçlendirebiliyoruz. Askeri seçtikten sonra sağ üst köşedeki menüden damage(ateş gücü), range(ateş mesafesi, askerlerin etrafında çember şeklinde gösteriliyor), RoF(ateş etme hızı) seçeneklerinin karşısındaki artı işaretine tıklıyoruz. Bu menünün altındaki yeşil ve kırmızı butonlarda askerlerin yerini değiştirmeye ve birimi satmaya yarıyor. Yol savunmamızı geçen düşman canımızı azaltıyor, güç durumumuz alt kısımdaki health yazısıyla gösterilen çubukta belirtiliyor. Cephe savunma bölgesi üzerinde en stratejik yerlere askerlerimizi yerleştirip defansı etkili hale getirmeliyiz. Oyunda birde özel uçak bombardıman gücümüz var, zor durumda kaldığımızda kullanmak çok etkili oluyor. Sol alt köşede ses simgesinin yanında kare içerisindeki bu özellikler karenin içi renkle dolduğunda kullanılabilir hale geliyor. Bombardıman yapmak istediğimizde bu kısımdan bombayı aktifleştirip yolun istediğimiz noktasını bombalıyoruz. Düşman orduları saldırı gücü belli aralıklarla geliyorlar, hızlandırmak için sağ alt köşedeki next wave yazısını tıklayıp saldırıyı daha erken başlatabiliriz, oyunu hızlandırmak istersekte 2 üçgen işaretini seçiyoruz. Bölümler ilerledikçe tank ve araç saldırı desteğiyle gelen orduları durdurmak için labirent yolunda daha güçlü taktik savunma kurmamız gerek. Zayıf silahlı askerlerden çok sayıda kullanmak yerine ağır silahlı askerler, lazerler gibi güçlü araçlarla savunma yapıp bunları sağ üst menüdeki geliştirmelerden güçlendirmeliyiz. Ülkemizi koruma görevini yerine getirmek için savunma harekatı ordu disiplini içinde yönetilmeli ve tüm saldırılar durdurulmalı. Cephe savunmamız başarılı olduğunda bölüm aralarında war-mart yazısından yeni silah, savaşçı askerler ve özellikler alıyoruz. Gerekli puanlar üzerlerinde yazıyor, bizim sahip olduğumuz puanda üst kısımda gösteriliyor. Geliştirmeyi almak için buy yazısına tıklıyoruz ve purchase ile alıyoruz. Alt kısımdaki level select yazısı ve yeni bölümden oyuna devam edebiliriz. Savunma uzmanı olarak ordunuzu yönetin ve zaferi kazanın.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Frontline Defense 2

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar