güzel
yeni
Amiral Battı

Amiral Battı

Tuşlar:

gemi yerleştirme ve kare tahmini:fare, gemileri yerleştirirken yönünü çevirme:sol-sağ ok tuşları.
Amiral Battı oyunu oyna. Radarda görülen düşman savaş gemilerinin yerini belirle ve bombala. Savaş gemisi batırma oyunu.

Nasıl Oynanır;

Amiral Battı oyununda kareli alan üzerine gemilerimizi yerleştiriyoruz. Amiral battı nasıl oynanır ve evde kağıt üzerinde nasıl oynanır kısaca yazalım; kareli sayfamıza her kenarı 10'ar kareyi kapsayacak şekilde karşılıklı ikişer dikdörtgen çizeriz, kare ve gemi sayısını istediğimiz şekilde de değiştirebiliriz. Dikdötgenlerin taban kenarlarındaki her kareyi sırayla a,b,c.. diye isimlendirir, dikey kenardaki kareleride 1,2,..10 diye sıralarız. Daha sonra çizdiğimiz ikişer kareden birine rakibimize göstermeden gemilerimizi yerleştiririz; gemilerimiz bizim oyunumuzda 5 tane olsun, 1 tanesi iki kare, 2 tanesi üç kare, 1 tanesi 4 kare, bir taneside 5 kare uzunluğunda olsun. gemileri yatay yada dikey olarak karelere yerleştirebiliriz. Daha sonra karşılıklı sırayla rakip oyuncunun gemisini koyduğu kareleri tahmin etmeye başlarız. Mesela b4 tahmini yaptığımızda b ve 4 sıralarının kesiştiği kareyi açtırırız. Eğer bu karede rakibimizin gemisi varsa rakip gemisinin vurulduğunu söyler bizde çizdiğimiz ikinci kare alanda rakip geminin olduğu yeri gemi var olarak çarpı işareti gibi istediğimiz bir şekilde işaretleriz yada iki renk kullanıp gemi olan karelerle olmayanları farklı renkte boyarız. Rakip gemisini vurduğumuzda tahmin sıramız devam eder ve bir kare daha tahminde bulunuruz, bilemezsek rakip karavana atış der ve sıra rakibe geçer. Rakibin bir gemisinin bütün karelerini vurduğumuzda rakip gemi battı der. Bir oyuncu rakibin gemilerinin bulunduğu tüm kareleri bulursa oyunu kazanır, bu rakibin amiralinin battığı anlamına gelir. Oyunu gemilere isim vererek te oynayabiliriz; gemilere büyükten küçüğe doğru amiral, gemi, destroyer, denizaltı, kruvazör gibi isimler verip hangi gemi vurulmuş veya batırılmışsa onun ismi söylenerek oynanır.

Oyun Türü;

Flash ile yapılmıştır. Oyunu oynayabilmeniz için Adobe Flash eklentisinin yüklü olması veya izin vermeniz gerekmektedir.

Oyunun Orijinal Adı;

Battleships - General Quarters 2

Oyunu Oyna

Aynı Tür Oyunlar